От външното ни министерство отговориха, че упреците към работата на посолството и консула са неоснователни
Четирима българи вече трети месец са в индонезийски затвор заради сбиване с други наши сънародници. Близките им твърдят, че не са получили адекватна помощ от консула ни в Джакарта, съобщи Би Ти Ви.
Българите са задържани в ранните часове на 14 март на остров Бали. Според разказа им били там, за да подготвят сватбата на един от тях - Камен Томов от Девин.
"Имаше акция в нашия хотел, докато закусваме, влязоха над 50 човека с автомати... всички, които бяха бели, бяха свалени на земята, вързани с тиксо - ръце, крака, очите...", разказа Томов във видеовръзка.
"Нито познаваме жертвата, която е наранена, абсолютно нищо. Просто дойдоха полицаите, заключиха ни, направиха ни тараш на стаите, без документи да ни покажат...", каза Валентин Малкочев.
Българите подозират, че са арестувани, защото са европейци и искат да ги изнудват за пари. Оплакват се от много лоши условия в затвора.
Близките на задържаните пък разказват, че информация за случая достигнала до посолството ни в Индонезия едва в края на април. И че не получили адекватна подкрепа от консула ни там.
От външното ни министерство отговориха, че упреците към работата на посолството и консула са неоснователни.
Още от Емигранти
Бъдещето на българското малцинство в Албания влезе в дневния ред на София и Тирана
Фондация „Българска Памет“ събра евродепутати и албански държавници в Корча, за да обсъдят изучаването на български език и културния обмен в региона
Швейцария гласува на референдум за ограничаване на имиграцията
Най-голям обществен интерес предизвиква инициативата „Не на Швейцария с 10 млн. жители!“, внесена от дясноконсервативната Швейцарска народна партия
Западна Европа връща здравия си разум по отношение на миграцията - на много висока цена
Политическата класа на Запада има много малко време да постави процеса на освобождаване от нелегитимна имиграция под държавен контрол, или да се изправи пред открит граждански конфликт