Четирима нелегални български работници са били експлоатирани в хлебопекарна в белгийския град Намюр, предаде L'Avenir. Двама братя от турски произход са принуждавали българите да работят по около 112 часа на седмица. В различни периоди от 2004 до 2007 година трима мъже и една жена са били подлагани на нечовешки ритъм на работа, коментира медията. Те са работели по около 16 часа на ден седем дни в седмицата. Работното им време е било от 17 часа до 10 часа сутринта.
Още от Емигранти
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Бъдещето на българското малцинство в Албания влезе в дневния ред на София и Тирана
Фондация „Българска Памет“ събра евродепутати и албански държавници в Корча, за да обсъдят изучаването на български език и културния обмен в региона
Швейцария гласува на референдум за ограничаване на имиграцията
Най-голям обществен интерес предизвиква инициативата „Не на Швейцария с 10 млн. жители!“, внесена от дясноконсервативната Швейцарска народна партия