Това съобщиха от пресцентъра на Министерство на здравеопазването (МЗ). „Университетските болници са абсолютен шампион по задължения. Това са най-големите болници, с най много пациенти, най -добрата апаратура и най-добрите специалисти. Бих искала още от този момент да започнете работа по проекти в новия програмен период. Много се надявам на 1 Януари да разполагате с такива, защото всеки месец ще бъде загуба”, заяви министър Таня Андреева.
Професор Салчев, който е ръководител на екипа, изготвил Националната здравна стратегия, представи възможностите, по които университетските болници могат да кандидатстват по програми с европейско финансиране – иновации, научни изследвания и инвестиции, развитие на човешките ресурси.
Основните проблеми, които ръководителите на университетските болници поставиха на срещата са в няколко аспекта – участие по европейски проекти, за които е необходимо дофинансиране от болничното заведение; липсата на единна болнична информационна система; лимитите при заплащането на медицинските дейности и други. Участниците в дискусията насрочиха втора работна среща за края на септември, съвместно с представители на НЗОК и Министерство на финансите.
Още от Общество
Проф. Румяна Дечева: Има секции с избирателна активност по-висока, отколкото във времената на режима преди 1989 г.
Имаме много повече въпроси за изборите от онова, което КС може да разглежда, заяви експертът по изборни въпроси
Кънчо Стойчев: Борисов е най-подготвен, но в политиката има една граница - трябва да станеш от масата
Голяма част от работещите са назначени в общините. Тези хора са платен електорат, заяви социологът
Деян Кюранов: След пазарлъците за председател на НС ще се видят истинските намерения за правителство
Искат ново президентско служебно правителство и така до амина, заяви Кюранов