6 Април, 2026

​Българи от Македония на протест в София

​Българи от Македония на протест в София

Повод за недоволството им са изкуствените, според тях, пречки за придобиване на българско гражданство, които са в разрез със закона и препятстват изявата на българско самосъзнание в Македония и Западните покрайнини.

Върховната административна прокуратура вече излезе с препоръки към Държавна агенция за българите в чужбина. Те бяха направени след проверка, която показа двоен стандарт при издаването но документи, нужни за български паспорт. В документа се казва, че незаконно се издават удостоверения за български произход. Удостоверението е само един от документите, които са необходими за получаване на гражданство.

Протестът на българите от Македония ще започне в 13:00 часа днес пред правосъдното министерство.

Сподели:

Коментари (0)

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Критична ситуация: Язовир "Александър Стамболийски" прелива

Засега няма наводнени къщи, ниви и пътища, съобщи областният управител на Велико Търново

Министър Адемов дава старт на кампанията „Приеми ме“

Министър Адемов дава старт на кампанията „Приеми ме“

Националната програма е свързана с популяризиране на приемната грижа, което ще даде възможност за отглеждане на децата в семейна среда, когато е невъзможно те да растат в родните си семейства или при близки

Пролетният базар в Тетевен донесе приятни емоции, много настроение и празничен дух

Пролетният базар в Тетевен донесе приятни емоции, много настроение и празничен дух

Събитието се състоя на пл. „Сава Младенов“ и събра на едно място традиции, творчество и много усмивки