23 Юли, 2026

​Бедствия в Карловски – придошли реки събориха два моста

​Бедствия в Карловски – придошли реки събориха два моста

Два моста в Карловско са били разрушени от придошлите реки в района след проливните дъждове в Централна Стара планина и Подбалкана през последната седмица, пише "Марица".

Първият е над Стряма близо до Столетово. А вторият - над Селската река, която минава край Богдан. Съоръжението е без носещи колони, мостът се крепи на двата бряга на реката. Вчера след като Селската река излезе от коритото, бреговете бяха повлечени от водата.

Мостът свързва селата Богдан и Столетово по черен път, по него минават автомобили и каруци. "Вече е много опасен за използване", предупреди кметът на селото Христо Иванов.

И двата моста са на черен път, връзката между отделните села в района не е нарушена. Автомобили, каруци и пешеходци могат да се движат по общинските пътища, обясниха кметовете на двете села.

Във вторник кметовете на Столетово и Богдан - Славчо Тодоров и Христо Иванов ще запознаят със ситуацията ръководството на община Карлово. Те очакват, че общинската комисия по бедствия и аварии ще направи оценка на щетите и ще търси вариант за възстановяване на двата моста.

Това обаче не са единствените щети от придошлите реки. В землището на Богдан над 70 декара посеви и градини с маслодайни рози са под вода.

Сподели:
Овладяват пожар в Асеновград: Замърсен ли е въздухът?

Овладяват пожар в Асеновград: Замърсен ли е въздухът?

С фронт от около километър, поради силния вятър, огънят навлязъл в производствената зона с цехове и складове, в които се съхраняват полимери и пластмаси

Новите правила за трудовия стаж скараха синдикати и бизнес

Новите правила за трудовия стаж скараха синдикати и бизнес

Да променяме Кодекса на труда чрез преходните и заключителните разпоредби, при това отнемайки работнически права, може да бъде определено единствено като безобразие, категорични са синдикалисти

След 24 дни в неизвестност: откриха 11-годишната Наталия, пастрокът й е задържан

След 24 дни в неизвестност: откриха 11-годишната Наталия, пастрокът й е задържан

Майката на Наталия в ефира на Нова ТВ за първи път публично разказа своята версия за събитията в нощта на изчезването

Коментари (0)