30 Август, 2026

​Д-р Андреева: Ще съдя до дупка една лъжлива журналистка

​Д-р Андреева: Ще съдя до дупка една лъжлива журналистка

Предстои съдебно дело срещу една лъжлива и безочлива журналистика. Това разкри в студиото на Би Ти Ви здравния министър Таня Анреева, визирайки публикация в агенция ПИК и нейна миналогодишна снимки по бански от морето, представени за актуални снимки от това лято.

Не може да се хвърля помия върху хората, разбирам, че има платена журналистика, но това не може да продължава така, отсече Андреева.

Андреева подчерта, че не приема постоянните критики към нея и свършеното от екипа й през тази една година.

Мога да ви покажа нашата програма и точка по точка да ви дам отчет за свършеното. Но докато не се приеме нова законова рамка в здравеопазването, а такъв законопроект има в парламента, нищо няма да се случи в здравеопазването, посочи Андреева

Тя не е оптимист, че здравната реформа ще се случи бързо, за да бъдат преодолени тежките проблеми в сектора.

Сега, когато ще се смени кабинетът и новите ще правят своя нова експертиза за състоянието на системата, ще мине доста време. Най-оптимистичният вариант е най-рано за догодина по това време да се случи това, прогнозира Андреева.

Таня Андреева обеща да няма повече фалирали болници, освен заварените 17, които са в много тежко състояние. Няма да има и върнати пациенти. А актуализацията на бюджета на НЗОК ще гарантира на Касата възможност както да покрие задълженията си, ще има гарантирани средства за различните дейности.

Министърката се похвали, че на среща в Брюксел тя е била посочена като първият здравен министър, който се е преборил за средства за здравеопазване в България.

Сподели:
Радев, помниш ли Шипка - имахме надежда, че си нещо различно, а сега те е страх от хората

Радев, помниш ли Шипка - имахме надежда, че си нещо различно, а сега те е страх от хората

Сега в твое име арестуват граждани, които искат да ти зададат въпроси, устремно вървиш към подножието на стълбите

Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)

Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)

Кадрите от задържането бяха разпространени във фейсбук от Pirinsko.com., няма яснота, каква е причината за наказателната мярка

117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС

117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС

Средствата са заложени в централния бюджет, а с тях трябва да се осигури подготовката и провеждането на изборите

Коментари (0)