24 Февруари, 2026

​ГЕРБ-Сливен провали далавера за продажба на общинска гора

​ГЕРБ-Сливен провали далавера за продажба на общинска гора

След протести и скандална сесия кметът на Сливен оттегли предложението си за продажба на гори край Раково.

Извънредното заседание на общинския съвет започна с гражданско недоволство. Пред зала „Май” протестиращи изразиха несъгласие с внесеното за шести път от кмета Кольо Милев предложение за продажба на 4 700 декара гори край село Раково. Бяха издигнати плакати с надписи – „Продажбата на гора е престъпление към поколенията”, „Гората не е за продан!”, „Общината има лош стопанин”...

Както предварително обявиха, съветниците от ГЕРБ не се регистрираха за участие в сесията в знак на категорично несъгласие с продажбата на гората, съмнения за безконтролно изсичане и нарушаване на биоразнообразието в региона. Те подкрепиха протестиращите. В началото на заседанието всички влязоха в залата.

Председателстващият на сесията Борислав Павлов каза, че има кворум от 21 съветника и предложи за гласуване дневния ред. Последва объркващо смесено гласуване – електронно и с вдигане на ръка. 20 бяха „за”, 1 – „против”. Павлов изненадващо обяви, че няма кворум и ще предложи 30 минути почивка. Последва бурна реакция от страна на съветници и граждани. Общинският съветник от ГЕРБ Керанка Стамова призова кмета на оттегли скандалното предложение. Павлов закри заседанието и даде почивка. След почивката Кольо Милев обяви, че оттегля предложението и сесията бе закрита.

Пародия и фарс – така определиха днешното извънредно заседание на местния парламент общинските съветници от ГЕРБ. „Оттеглянето на предложението от страна на кмета показва безсилието му и победа на гражданското общество в Сливен. Той видя, че няма подкрепа от 21 съветника и популистки го изтегли. Сесията беше фарс и пародия. Не е имало такова заседание и смесено гласуване едновременно с компютърната система и с ръка!”, каза Димитър Митев.

Според него председателстващият е показал неадекватна реакция и липса на подготовка за нормално протичане на заседанието. 

Сподели:

Коментари (0)

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда

Никола Николов: Не чакайте честни избори, а политическа вакханалия

Никола Николов: Не чакайте честни избори, а политическа вакханалия

Новите областни управители в страната са предимно от ПП-ДБ, изтъква бившият шеф на пресцентъра на правителството на Росен Желязков

Бившият шеф на КГБ: Трябва да спрем Общия пазар да стане военно-политически инструмент на НАТО

Бившият шеф на КГБ: Трябва да спрем Общия пазар да стане военно-политически инструмент на НАТО

През 1972 г. КГБ подписва първото по рода си споразумение с друга репресивна машина в лицето на българската Държавна сигурност