3 Май, 2026

​Омбудсманът не иска българското здравеопазване, а елитно немско

​Омбудсманът не иска българското здравеопазване, а елитно немско

Български медии цял ден развяват новината, че бившият червен депутат и бъдещ омбудсман Мая Манолова се лекува от месец в известна университетска болница в германския град Хайделберг.

Лечебното заведение е в челните редици в световен мащаб по биомедицински науки и в топ 10 в света по съвременни съоръжения, висок стандарт на обслужване и висока степен на компетентност. Годишно през нея минават по около 700 000 пациенти, пише Struma.bg.

Манолова е постъпила за лечение след избора й за омбудсман, но не се споменава какви точно болести лекува. Дано бъдещият обществен защитник на българите да се завърне в добро здраве. Но новината за лечението й поражда няколко основателни въпроса, които потвърждават голямата бездна между хората и измисления български елит. Защо Манолова е предпочела да се лекува в една от най-престижните клиники в света? Защо е обърнала гръб на българското здравеопазване? Дали е поискала и чакала за клинична пътека от нашата Здравна каса? Кой плаща скъпото лечение и престоя й в клиниката, които дори богати българи не могат да си позволят?

Едва ли депутатската заплата на Манолова ще е достатъчна, за да покрие тези разходи. Този случай обаче е показателен за фалшивата и лицемерна „социална“ политика, която БСП води 25 години към българите, след като само елитът на тази партия може да се възползва от високото европейско здравеопазване, докато 90% от българите не може да стигнат даже до софийски клиники. Това поставя под съмнение и доколко бъдещият омбудсман ще бъде близко до хората и на страната на народа, и как ще защитава социалните му проблеми

Сподели:

Коментари (0)

Дискриминация на автогара Варна - отказват автобусни билети на украинци

Дискриминация на автогара Варна - отказват автобусни билети на украинци

Случай на дискриминация срещу украинска майка във Варна предизвика обществено възмущение. Разказът на Татяна Кристи показва реалността зад бежанската съдба и нуждата от институционална реакция. Поведението на подобни садистични човешки екземпляри трябва да бъде изобличавано и наказвано.

Спешно търсят решение за временен път - алтернатива на пропадналия между Пампорово и Смолян

Спешно търсят решение за временен път - алтернатива на пропадналия между Пампорово и Смолян

Близо 70 метра от пътя се свлече в дерето заедно с тонове земна маса, електрически стълбове и вековни дървета

Обявиха бедствено положение заради свлачището по пътя Смолян - Пампорово

Обявиха бедствено положение заради свлачището по пътя Смолян - Пампорово

Теренът е силно компрометиран, а свличането е обхванало и десетки иглолистни дървета, които са повлечени по склона заедно със земните маси