25 Януари, 2026

“Пирогов” и НАП кръстосаха шпаги

“Пирогов” и НАП кръстосаха шпаги

Малко по-късно през деня болницата била призована от данъчните институции да си плати дължимите задължения, защото в противен случай сметките й щели да бъдат блокирани.

За работещите в „Пирогов" случващото се в момента е престъпление, но не срещу коя да е болница, а срещу българския народ.

По време на протестните действия директорът на „Пирогов" доц. Стоян Миланов призова присъстващите пред болницата да продължат да изпълняват задълженията си както досега, независимо от административните проблеми, пред които дружеството е изправено: „Това определено е крясък, не знам дали ме разбирате правилно. Получих обаждане от големи данъкоплатци, които чакат от нас ние да си платим дължимите данъци, които заплашиха, че ако не го направим, ще блокират сметките на „Пирогов". Надявам се това, което се случва спонтанно, да не се отрази на нашите грижи към пациентите".

Въпреки призива си, Миланов не отрече, че поверената му болница не може да продължи да работи по нормален начин, след като няма никаква сигурност. По време на протестните действия стана ясно, че работните заплати на служителите са преведени в пълен размер.

С това, което остава, ние трябва да лекуваме болните. Този, следващия и последващия месец - ако смятате това за нормално и някой ми каже, че не е престъпление спрямо българския народ, който разчита на „Пирогов", тези хора явно всичките са глухи. От 89-а година насам всичките, които ръководят тази прекрасна страна, за държава не можем да говорим, защото няма държавност. Ние ще бъдем тук, докато защитим правата си", коментира доктор Нанко Червеняков, председател на лекарския съюз в Пирогов.

В протестните действия се включи и председателят на лекарското съсловие д-р Цветан Райчинов: „Държава и политици, които не желаят собственото си медицинско съсловие и правят всичко възможно да го ликвидират и изгонят. Какво да направим ние освен това. Както винаги „Пирогов" е начело. Ние няма да режем главите на пациентите или да ги интубираме на 80%, защото някой малоумен политик е решил, че може".

Недоволството на работещите в „Пирогов" ще бъде изразено по същия начин и утре по обяд.

 

Сподели:

Коментари (0)

Паси: Ризова невинно надцени скромния ми капацитет да отговарям едновременно на няколко въпроса

Паси: Ризова невинно надцени скромния ми капацитет да отговарям едновременно на няколко въпроса

Бившият външен министър се обяснява във фейсбук след специално изявление на медията, по повод на вчерашното му участие в „Лице в лице“

Свлачище отнесе оживен къмпинг в Нова Зеландия, загинаха тийнейджъри

Свлачище отнесе оживен къмпинг в Нова Зеландия, загинаха тийнейджъри

Шестима души, включително двама тийнейджъри, се смятат за загинали, след като проливни дъждове предизвикаха свлачището в четвъртък на връх Маунгануи на източния бряг на острова

Десетки организации настояват Албания да спре строеж на луксозен курорт на зетя на Тръмп

Десетки организации настояват Албания да спре строеж на луксозен курорт на зетя на Тръмп

Остров Сазан и прилежащите му води са жизненоважни местообитания за едни от най-застрашените морски видове в света, включително средиземноморския тюлен монах (Monachus monachus), вписан в Червения списък на IUCN