6 Декември, 2025

​Проф. Кръстьо Петков: Взривовете в Иганово прикриват кражба на боеприпаси

​Проф. Кръстьо Петков: Взривовете в Иганово прикриват кражба на боеприпаси

Информацията, която успях да събера показва,че би трябвало да изключим случайната човешка грешка и да се насочим към другите версии. Умишлените действия, в различните му варианти, трябва да бъдат проучени, без да се бавим, без да се потулват следите. Вероятно става дума за грижливо подготвена акция, която е, за да се прикрият различни нарушения - кражба на боеприпаси, незспазване на технологична дисциплина и др. Тази версия разви по БНР председател на Съюза на икономистите и бивш председатела н КНСБПроф. Кръстьо Петков.

Случаят дава основание да се започне една акция за противодействие на трудовите злополуки, които нанасят масови поражение и често водят до смърт. Става дума за цялостен преглед на системата за охрана и безопасност на труда, особено на произвадства като тези, които се правят във ВМЗ и в частност в Иганово. Ако някой има интерес да срине предприятието като съсипе неговия имидж и след това го купи на безценица, това е единият възможен вариант. Но все пак трябва да се има предвид, че ВМЗ е затънало в доста дългове, то е в забранителния списък и надеждите да бъде приватизирано са много малки. По-скоро, ако се има предвид конкурентна намеса, това са онези, които са свързани с предприятието като подизпълнители или по друг начин, тогава става дума за саботаж, което трябва да се преследва с цялата строгост на закона. Фактът, че през последните месеци говорим за серия от инциденти, налага цялостен одит на условията на труда и производството, посочва експертът.

Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“