"Топлофикация София" е готова да започне новия отоплителен сезон. Абонатите имат възможност да поискат предсрочно включване на отоплението, съобщи дружеството.
Според нормативната уредба общото включване на отоплението в София ще започне, когато бъдат изпълнени двете изисквания - три последователни дни със средноденонощна температура по-ниска от +12 градуса и прогноза от НИМХ - БАН за трайно застудяване, се посочва в съобщението.
Дружеството дава възможност при изразено желание от страна на клиентите в сграда етажна собственостпарното да бъде пуснато предварително. За целта е необходимо да се представи в деловодството на обслужващия топлорайон заявление и подписано решение от Общото събрание на етажната собственост за по-ранното включване на отоплението.
Детските градини, училищата и здравните заведения също могат да поискат включване на отоплението преди общото пускане на парното в столицата, като за това е достатъчно директорът да изпрати писмено заявление в обслужващия топлорайон. Отоплението няма да бъде включено в сградите, в които инсталацията не е запълнена, защото това означава, че в някое жилище ремонтът все още не е приключил.
Необходимо е също абонатите да отворят на максимална степен вентилите на радиаторите си, за да не се налага допълнително обезвъздушаване на отоплителните тела след пускане на отоплението, както и да проверят уредите си за дялово разпределение. В случай, че дисплеят им е угаснал, клиентите трябва незабавно да потърсят съдействие от обслужващата ги фирма - топлинен счетоводител, посочват от "Топлофикация София".
Още от Улицата
Учениците от смолянската Езикова гимназия - първенци на матурите по БЕЛ и Английски език
Средното училище в Смолян се нареди на второ място по успех в страната - след София-град
Токът скача от 1 юли - КЕВР ще обясни защо
Председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране Пламен Младеновски обясни, че поскъпването е под нивото на инфлацията у нас и не се дължи на поскъпването на мрежовите тарифи
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни