1 Май, 2026

​Свищов скърби 10 г. след трагедията край р. Лим

​Свищов скърби 10 г. след трагедията край р. Лим

Преди десет години, на 4 април 2004 г. трагично загинаха 12 деца от Свищов, след като автобусът им се преобърна в пропаст и падна в реката.

Загиналите ученици са били на екскурзия, в която са се включили общо 34 деца и 16 възрастни, прибиращи се от Дубровник. При трагедията, която се разиграва на връщане от Дубровник, бяха спасени 38 души.

Десет години след смъртта на децата родителите им казват, че болката не отминава. "Не, не се преодолява. Не е възможно. Няма човек, който да е загубил близък... Това са естествени природни закони. Когато децата губят родителите си. Но когато стане обратното - това не е нормално. Не може да е нормално. Всеки ден е борба", сподели Венцислав Евтимов, родител на едно от загиналите деца, цитиран от “Стандарт”.

При катастрофата Георги Манзаров е загубил любимия си син. Той заминал за Дубровник, вместо да отиде на абитуриентския си бал. Загиналият Юлиян се канел да стане футболист. Отишъл на екскурзията с голямата си любов.

"Последните думи, които моят син ми каза, когато си говорихме, бяха: Много е добре, изключително щастлив съм, имам много работи да ти разкажа. И последните думи, които ми каза, бяха: "Баща ми, обичам те". Моят син си замина с тези думи и аз съм щастлив. Той е щастливец, той загина за любовта си. Колко хора са имали тази възможност?", казва бащата. Родителите чистят параклиса, гробовете и алеите около тях, за да отбележат годишнината.

Сподели:

Коментари (0)

Пожар пламна в столичен МОЛ

Пожар пламна в столичен МОЛ

7 коли на пожарната са на място, за да се справят с огнената стихия

Шок във Франция: Профили на 16-годишни са „златна мина“ за сводници в TikTok

Шок във Франция: Профили на 16-годишни са „златна мина“ за сводници в TikTok

Всяко второ момиче в мрежите за проституция е непълнолетно, а престъпниците използват рап музика и чат приложения, за да заобиколят закона и да контролират жертвите си.

Зверска катастрофа взе пет жертви

Зверска катастрофа взе пет жертви

Инцидентът е станал край Ботевград, движените е силно затруднено и се осъществява по обходен маршрут