5 Февруари, 2026

2 милиарда са похарчили българите за Коледа и Нова година

2 милиарда са похарчили българите за Коледа и Нова година

Коледа и Нова година са стрували на българите близо 2 милиарда лева. От началото на декември около 450 млн. лв. от парите на българите са отишли за подаръци, храна и пътувания. Това обаче не включва всички харчове по празниците, с които сумата пораства до 2 млрд. лв., съобщава Нова телевизия.

За една пета от хората тази Коледа и Нова година бяха "назаем" по данни на фирми за бързи кредити. Средно тези, които са поискали помощ срещу лихва, са изтеглили по 336 лв., за да празнуват.

След голямото харчене за много от българските семейства идва най-тежкият месец в годината - януари. Защото по празниците често харчим повече, отколкото можем да си позволим.

Според психолозите, януари е особен месец за ума. Първо: много си харчил през декември.
Второ: малко ти е останало за първия месец на годината. И трето: половината щастие е изчезнало, защото си вложил в краткотрайно удоволствие.

Експертите изчисляват, че една трета от хората си спестяват "месеца на съжалението" с добро планиране на декември.

Сподели:

Коментари (0)

Дъжд и разтопен сняг вдигат нивата на реките в област Смолян

Дъжд и разтопен сняг вдигат нивата на реките в област Смолян

„Нямаме сигнали за наводнения или проблемни участъци. Единствено в района на Малка Арда има превантивно затворен пътен участък, с цел да не се допуснат инциденти заради активизирало се старо свлачище“, съобщи областният управител

Свлачища блокираха движението по 2 пътя в страната

Свлачища блокираха движението по 2 пътя в страната

Заради активирало се свлачище е блокиран пътят от Смолян към Баните. Сигналът за свлечена земна маса върху двете ленти за движение беше подаден около 6 часа тази сутрин

С нов проект Община Тетевен ще извърши реконструкция на близо 10 километра водопроводна мрежа в града

С нов проект Община Тетевен ще извърши реконструкция на близо 10 километра водопроводна мрежа в града

Техническият проект обхваща голяма част от вътрешно-разпределителната мрежа на улиците в Тетевен