72-годишен мъж от симеоновградското село Свирково е бил пребит до смърт и е починал ден по-късно. За престъплението са задържани четирима 16-годишни и едно 18-годишно момче.
Дядо Господин е нападнат в къщата си в нощта на сряда срещу четвъртък. Момчетата го удряли с дървени колове и му откраднали 120 лева. Дни преди това, вече били задигнали други 390 лева.
След като го оставили, той успял да излезе навън. Там е открито и тялото му.
Роднините им не знаели нищо, до като не научили за този жесток инцидент.
Хората в селото са изплашени, а близките на нападателите не могат да си обяснят постъпката им
Още от Улицата
Омбудсманът с остро предупреждение към депутатите: „Не пипайте трудовия стаж през бюджета!“
Велислава Делчева призовава между първо и второ четене да бъдат преразгледани предложените промени в Кодекса на труда, които засягат начина на изчисляване и признаване на трудовия стаж, както и механизма за определяне на минималната работна заплата
Хванаха в крачка служител на НАП в Черноморец - повдигат му обвивение
Сигналът за искан подкуп е подаден в събота следобед от собственика на минимаркет в морския град, очаква се Окръжната прокуратура в Бургас да поиска най-тежката мярка - задържана под стража
В Китай разгръщат проект за град гора с 40 000 дървета
Идеята е вдъхновена от успешния проект Bosco Verticale („Вертикална гора“) в Милано. Опитът с жилищни кули, покрити с растителност, показва, че подобни разработки могат успешно да пречистват въздуха от фини частици.