Локализира се пожарът в Монтана, заради който временно се ограничава движението при разклона за с.Чирен на път ІІ-15.
На място са 6 противопожарни автомобила, заяви старши комисар Красимир Шотаров, директор на Дирекция „Оперативни дейности” към Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението”, цитиран от Агенция „Фокус”.
„Противопожарните автомобили са от Регионална дирекция „Пожарна безопасност” – Монтана. В гасенето участват над 25 служители, заедно с една водоноска предоставена от общината.”, каза той и добави, че в момента се извършват пожарогасителни дейности.
Огънят се е разраснал на около 150-200 декара. „Местността е пресечена и трудно може да се прецени на пръв поглед, колко декара са изгорели. В близост до пожара има постройки, за които на този етап няма опасност. Надяваме се, че няма да има повече разпространение”, каза ст. комисар Шотаров.
Той добави, че пожарникарите ще останат и през нощта, за да наблюдават ситуацията.
Още от Улицата
Радев, помниш ли Шипка - имахме надежда, че си нещо различно, а сега те е страх от хората
Сега в твое име арестуват граждани, които искат да ти зададат въпроси, устремно вървиш към подножието на стълбите
Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)
Кадрите от задържането бяха разпространени във фейсбук от Pirinsko.com., няма яснота, каква е причината за наказателната мярка
117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС
Средствата са заложени в централния бюджет, а с тях трябва да се осигури подготовката и провеждането на изборите