Цветан е състезател на ШК „Бургас 64″ с личен треньор Живко Жеков.
Престижният шампионат по шахмат за момчета и момичета, юноши и девойки до 8, 10, 12, 14, 16 и 18 години се проведе в чешката столица Прага.
Българският представител завърши със 7,5 точки след победа в последния кръг с белите фигури срещу поставения под номер 1 в стартовия лист и лидер в класирането преди последния кръг руснак Дмитрий Цой.
Нургюл Салимова е бронзова медалистка при момичетата до 10 години.
Още от Улицата
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.