15 Януари, 2026

Акушерката Емилия Ковачева с обвинение за побой на второ дете

Акушерката Емилия Ковачева с обвинение за побой на второ дете

Акушерката Емилия Ковачева, която е подсъдима в опит за убийство на 4-дневно бебе е с ново обвинение за бой на друго дете. То е било повдигнато от Софийска районна прокуратура преди два дни. Това стана ясно по време на заседанието в Софийски градски съд за побоя на 4-дневната Никол. Преди месеци стана известно, че когато разследващите преглеждали камерите от болницата, те се натъкнали и на други случаи, в които Ковачева е упражнявала насилие над пеленачетата. Тогава бе съобщено, че се подозира за още 3-4 деца, но прокуратурата е събрала доказателства само за още 1 дете. 

Защитата на акушерката Ковачева излезе с нова теза по делото срещу нея за опит за убийство на бебето Никол. Според адвоката й Владислав Янев нараняванията на новороденото били родови травми, а не следи от побой. Янев твърди, че това е било описано в медицинската документация. Защитникът отново поиска отвод на съда и прокурора по делото, съобщи Нова тв.

Янев показа изрезки от статии в медиите и заяви, че целта им е била да очернят Ковачева и да предопределят развоя на последвалото дело. В медиите имало много изказвания на прокурор Николай Христов. Янев обвини прокуратурата, че е събирала само доказателства за виновността, но не и за невиновността на Емилия Ковачева, което трябва да прави по закон. Освен това доказателствата били незаконно предадени на съда в кашони, а някои от пликовете с доказателства дори били разкъсани.

Според адвоката на акушерката в договора ѝ е записано, че работното ѝ време е 8 часа, а тя е била принудена да работи на 12-часови смени последователно. По думите му не било установено дали записите от побоя са законни, или не. Освен това прокуратурата не разкрила кой е изнесъл записите в интернет, не направила нищо и за да спре излъчването на записите в медиите. Съдът отказа и двете искания и продължи с разпит на свидетели. Родители на битата Никол не дойдоха в съда.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес