27 Декември, 2025

Андрей Райчев: Около президента има един кръг, който му говори: "прави партия!", тоест - "вземи мен!"

Андрей Райчев: Около президента има един кръг, който му говори: "прави партия!", тоест - "вземи мен!"

Андрей Райчев

Служебно правителство на Румен Радев ще бъде отчетливо анти-ГЕРБ, заяви социологът

Пред БНТ социологът Андрей Райчев отговори на въпрос "много ли го е страх Борисов от служебно правителство на Румен Радев". "Това, което говори Радев, е идентификация с хората на улицата. А Борисов смята, че България върви по единствеия правилен път. Ако Радев направи служебно правителство, то ще бъде отчетливо анти-ГЕРБ,  ще ровне едни работи, които ГЕРБ не иска. С предишното той сложи Герджиков, най-мекия човек, когото познавам. Служебно като с това на Гедржиков няма да се повтори. Ще бъде остро, силно. Той казва вие всички сте за разкарване, махайте се. Борисов постави национален рекорд за пребиваване на власт в историята ни, с изключинеи на комунистическата власт. Самият този факт вече тежи. Ако ГЕРБ иска да участва в нещо следващо, премиерът на ГЕРБ да не се казва Бойко Борисов. Ходът е необратимо слизане. Той може да седи дълго лидер на партия, но става невъзможно голяма коалиция с премиер Борисов."

Според Райчев, Румен Радев може да извърши класическата грешка да направи партия. Има един кръг около него, който му говори: "Прави партия, прави партия! Тоест - вземи мен. Много се надявам, да заобиколи този момент. Той показа, че не е маша на издигналата го партия."

 
Сподели:

Коментари (0)

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

АПИ призовава шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Българският патриарх и и водената от него делегация пристигна на летище „Ататюрк“