17 Март, 2026

Анонимна интернет страница обяви Бургас за столица на Българо-турска република

Анонимна интернет страница обяви Бургас за столица на Българо-турска република

За корица на страницата е използвана картата на Република България, върху която цели територии от Родината ни са маркирани със знамето на Република Турция.

За столица на измислената държава е посочен Бургас.

Описанието на страницата гласи:

Столица: Бургас

Площ: 52 612км

Население: 3 874 857

Език: Турски

Религия: мюсюлмани, християни

Етнически групи: Турска 97.6%, Българска 1,9%

Адресът на страницата е: https://www.facebook.com/pages/Bulgaristan-T%C3%BCrk-Cumhuriyeti/344482989

На първи прочит на тази страница се проповядва отцепването на източните части на България и отделянето им в самостоятелна Българо-турска република.

„Атака" вече е алармирала ДАНС за съществуването й. От партията на Сидеров настояват да проверят кой стои зад тази интернет страница и анализират какви интереси преследват създателите й.

Намираме това за абсолютно недопустимо и обиждащо българската национална идентичност и суверенитет, заявяват националистите.

Странно е обаче, че днес вече на мястото на въпросната страница се появява надпис - за съжаление страницата не е в наличност или може би е била премахната.

 

Сподели:

Коментари (0)

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Лидерът на ГЕРБ обмисля нова длъжност за успешните си кметове Димитър Николов и Живко Тодоров

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура