29 Март, 2026

Арестуваха жена на протест във Велинград

Арестуваха жена на протест във Велинград

Недоволството е заради нова авария на главния водопровод и поредното безводие в части на квартал

Напрежение и арест на протест във Велинград. Жена е задържана, след като отказала да напусне пътното платно, въпреки призивите на полицаите, предаде БГНЕС.

До акта на недоволство се стигна след нова авария на главния водопровод  на града доведе и до поредното безводие в части на квартал „Каменица”.

Това доведе до напрежение сред хората и нов протест с искане за вода. Недоволните се събраха в центъра на квартала, след което блокираха входно-изходната артерия на града.

От пресцентъра на полицията съобщиха, че за протеста не са били информирани, както е според закона, но оставили хората да изразят своето недоволство. Час по-късно напрежението между протестиращи и полицаи ескалирало. Темата бе акцент и в редовната пресконференция на кмета Костадин Коев. Кметът призна и за проблемите в ръководството на водното дружество в курорта.
Сподели:

Коментари (0)

Шефът на НСИ: България продължава да губи население! На 100 мъже се падат около 108 жени

Шефът на НСИ: България продължава да губи население! На 100 мъже се падат около 108 жени

Данните очертават ясна картина – България продължава да се сблъсква с демографски спад, регионални неравенства и икономически противоречия, но и с признаци на постепенно повишаване на жизнения стандарт и активен пазар на труда

Местим часовниците напред – защо Европа не спря тази практика

Местим часовниците напред – защо Европа не спря тази практика

В нощта срещу 29 март преминаваме към лятно часово време и губим един час сън. Въпреки силното обществено недоволство и опитите за реформа, Европа все още не е намерила решение за премахване на смяната на времето. Какво спира промяната и как това влияе на хората?

Уж обявен за издирване: Прокурорски син опитал да подпали полицай в Пернишко

Уж обявен за издирване: Прокурорски син опитал да подпали полицай в Пернишко

Васил Михайлов обаче не е задържан, а по думите на министър Дечев "примката около прокурорски син се затяга"