Иван Трифонов постави рекорд на Гинев - слезе в пещера с балон и след това се издигна до повърхността. Пещерата Мамет е в планината Велебит. Тя е с дълбочина 206 м. Отворът й е на тавана й и е широк 60 м., пише Daily Telegraph.
Вместо в кошница, Трифонов е бил в тясна стоманена рамка над двата резервоара за гориво. Полетът е продължил около 25 мин. Балонът е бил проектиран специално за номера. "Беше много трудно и не мисля, че някой ще успее да го повтори" - каза 70-годишният пилот, който е прелитал с балон над Южния полюс. Ако спускането в пещерата Мамет бъде признато за рекорд, той ще е петият на Трифонов.
Още от Улицата
БОЕЦ води дело срещу Иван Христанов за отказ на информация, отправи тежки обвинения за „чадър“ над Георги Тахов
Гражданското сдружение твърди, че бившият служебен министър е прикрил данни за договори за над 100 хил. лева и е отказал достъп до обществена информация
„Революция на фламингото“ на Z поколението срещу корупцията и "за" природата разтърси Албания
Луксозен туристически комплекс, финансиран от чуждестранни инвеститори, които според критиците използват фамилията Кушнер–Тръмп като прикритие – попадна под вниманието на разследващите органи. Протестите станаха известни под името „Революцията на фламингото“.
Операция „Тишина“: Зам.-министър изчезна тихомълком от кабинета „Радев“
Атанас Костадинов е един от първите зам.-министри в екоминистерството, назначени в правителството на Румен Радев