43-ма са кандидат-студентите подали заявление за участие в изпита по руски език
Българските зрелостници упорито бойкотират изпита по руски език, като възможност за станат студенти в най-старото висше учебно заведения у нас.
На изпит по руски език, с който продължава втората кандидатстудентска сесия на Софийския университет "Св. Климент Охридски" за учебната 2017/2018 г. са се явили едва 43-ма кандидат-студенти. Този факт разбива мита, че повече от българите са русофилски настроени, безрезервно вярващи в любовта на Русия към българския народ.
В 14 часа в 292-ра аудитория на Ректората на СУ Татяна Михайлова изтегли вариант № 1 на изпита по руски език.
Заместник-ректорът на Софийския университет проф. Ренета Божанкова приветства кандидат-студентите с "Добре дошли!" в една от най-красивите зали в Ректората и изрази убеждението си, че техните познания днес ще работят в тяхна полза, така че да получат висока оценка.
Председателят на изпитната комисия проф. Ростислав Станков също пожела успех на кандидатите.
Още от Улицата
Повторен оглед на тежка катастрофа с камион затваря АМ „Тракия“ и в двете посоки днес
В рамките на един час криминалисти и експерти ще извършат повторен оглед на местопроизшествието във връзка с образуваното досъдебно производство за тежката катастрофа с преобърнат камион, при която загина човек
Bлacттa тиxoмълĸoм променя схемата за изчисляване на стажа - вместо в дни, пo чacoвe
Първа oмбyдcмaнът Beлиcлaвa Дeлчeвa ĸaтeгopичнo ce oбяви пpoтив пpaĸтиĸaтa пpeз бюджeтнaтa пpoцeдypa дa ce пpaвят пpoмeни, зacягaщи ocнoвни тpyдoви и coциaлни пpaвa нa гpaждaнитe
Тетевен почете Свети пророк Илия – закрилник на небето, дъжда и плодородието
Манастир „Св. пророк Илия“ в Тетевен отбеляза своя храмов празник