30 Декември, 2025

Борисов ще агитира превозвачите да не блокират границата по Великден

Борисов ще агитира превозвачите да не блокират границата по Великден

Министър-председателят Бойко Борисов и министърът на транспорта Ивайло Московски ще проведат среща утре с представители на протестиращите превозвачи и туроператори.

Срещата ще се проведе в Министерския съвет, съобщиха от правителствената пресслужба.

Преди дни Съюзът на международните превозвачи обяви, че ще блокира движението на ГКПП към Гърция в 10 ч. сутринта на 29 април и това ще продължи до 8 май, като диапазонът за пропускане на превозни средства ще се ограничи до няколко часа дневно.

От туроператорски фирми веднага реагираха, че това би довело до огромни загуби. При пълна блокада при всички случаи щетите ще са приблизително около 100 млн. лв. за изходящия и за входящия туризъм, прогнозира Байко Байков, председател на УС на Асоциацията на българските туроператори и туристическите агенти (АБТТА).

В декларация те изразяват остър протест по повод официално обявената блокада на българо-гръцката граница по време на предстоящите великденски празници.

Сподели:

Коментари (0)

Коледен базар в Голям извор – традиции и добро настроение

Коледен базар в Голям извор – традиции и добро настроение

Специални гости на празника бяха кметът на Община Тетевен – д-р Мадлена Бояджиева и зам.-кметът Тони Стоев

Васил Терзиев: Мястото за детето в детска градина не трябва да е изпитание. Ето какво направихме

Васил Терзиев: Мястото за детето в детска градина не трябва да е изпитание. Ето какво направихме

"Завършихме 11 нови сгради на детски градини, още 19 са в строеж, а за допълнителни 12 вече подготвяме проекти там, където нуждата е най-остра", заяви кметът на София.

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало