26 Февруари, 2026

Част от бул."Витоша" става пешеходна зона

Част от бул."Витоша" става пешеходна зона

снимка: Датрнюз.бг

Предстои и цялостна реконструкция на площад "Света Неделя".

Булевард "Витоша" в участъка между улица "Алабин" и булевард "Ал. Стамболийски" се затваря за автомобили. Това заяви зам.-кметът на Столичната община по направление "Транспорт и транспортни комуникации" Евгени Крусев.

"Паркоместата няма да заемат тротоарите и те ще останат изцяло за пешеходците", обясни Крусев. Забраната за движение на автомобили в този район на "Витошка" е от 3 март, събота. Трамваите ще продължат да се движат по настоящите си маршрути.

Според анализа на специалистите не се очаква в района да възникнат проблеми. Броят на паркоместата, които ще бъдат закрити в този район е 11.

Стана ясно и че ще се промени схемата на паркиране около площад "Народно събрание". Там ще има повече озеленяване, а броят на паркоместата ще бъде намален с 14. По думите на Крусев предстои и цялостна реконструкция на площад "Света Неделя".

Според проектите за промяна на движението в центъра на София се променя посоката на движение на автомобилите по три улици - "Позитано", "Лавале" и "Княз Борис Първи".

Сподели:

Коментари (0)

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta потвърди, че ще закрие самостоятелния сайт messenger.com през април 2026 г. Съобщенията ще бъдат достъпни само през Facebook и мобилното приложение.

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

По време на събитието бяха представени и обобщени резултати от национално представително социологическо проучване на Агенция "Тренд" за обществените очаквания към местната и централната власт

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

Абдикиралият от задълженията си президент бе поканен публично от лидера на ПП Асен Василев