2 Юли, 2026

Дете и 4-ма възрастни в болница след зверски взрив на газова уредба

Дете и 4-ма възрастни в болница след зверски взрив на газова уредба

Четирима жители на Койнаре, сред които 5-годишно момиченце, са настанени в пловдивската университетска болница "Св. Георги" след взрив на газовата уредба на опела им. "Детето е с 30% изгаряния, но няма опасност за живота му. В най-тежко състояние е мъж на 44 г., при когото пораженията са на голяма дълбочина", коментира административният началник на клиниката по термични травми д-р Красимир Янев.

Пострадали са и две пътнички от колата - на 20 и 63 г. При по-младата са засегнати 25% от кожата, а възрастната е с 34 процента. Всички пациенти са обработени бързо след инцидента, тъй като веднага бил свикан екип на клиниката. Предстоят операции и на четиримата. В момента мъжът и двете жени са във флуидни легла. Заедно с момиченцето те са били на гости при свои роднини в Пловдив. Заредили на газстанция в града и след 150 м колата избухнала.

Взривът е станал на един от най-оживените булеварди - "Васил Априлов". Пътниците са оцелели по чудо. Според разследващите причината за произшествието е, че газовата бутилка е била препълнена. Заради жегите пропан-бутанът се разширява и предизвиква експлозия.

Сподели:
ДГ „Здравец“ – село Галата отбеляза своя 50-годишен юбилей

ДГ „Здравец“ – село Галата отбеляза своя 50-годишен юбилей

Празничната програма събра деца, учители, родители, гости и приятели на детското заведение, които заедно споделиха радостта от този значим момент

WSJ: Европа под гореща вълна видя колко е трудно да води търговска война с Китай

WSJ: Европа под гореща вълна видя колко е трудно да води търговска война с Китай

Износът на Китай за Европейския съюз тази година се е увеличил с 16% на годишна база. Гражданите на континента бързат да купуват китайски климатици, докато служители на ЕС критикуват Пекин заради наплива на китайския износ

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

Предавателите са леки и напълно безопасни за птиците. Те ще позволят на специалистите да проследяват в реално време първите полети на черните лешоядчета, техните придвижвания, местата за хранене и предизвикателствата, с които се сблъскват в дивата природа

Коментари (0)