При тежки метеорологични условия протича спасителната акция в района на хижа "Алеко", съобщиха от ПСС. По информация на Нова телевизия, която не е потвърдена, един човек е загинал, а един е бил спасен.
Вероятно става дума за туристи - любители на планината, които не са скиори. Инцидентът се е случил през нощта, когато температурите са били доста ниски.
В района има множество паднали лавини - снежни дъски. Информация от службата ще се подава при всеки етап от акцията.
В акцията участват 15 спасители с две кучета, заявяват от Планинската спасителна служба към БЧК.
Още от Улицата
Дигитализация на архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов
Вицепремиерът вече оправи домакинството на Евровизия, няма друга работа и сега се захвана с досиетата на Държавна сигурност и разузнавателните служби на БНА
Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители
"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото
От днес изплащат осъвременените пенсии
За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро