Няма замърсяване на водите на река Дунав. Това показват резултатите от комплексния анализ на двете водни проби, които бяха взети вчера и днес от българския участък край Ново село, Видинско. Изследването се наложи след инцидента край румънското пристанище Молдова Веке в сряда, където потъна баржа с 850 тона торови препарати.
В Министерство на околната среда и водите беше получена информация, че резултатите от мониторинга на водите на румънска територия са без изменение. Потъналата барджа ще бъде извадена до часове. Румънските власти ще бъдат непрекъснато на мястото на инцидента, за да извършват анализ на качеството на водите в района.
Още от Улицата
1500 зрелостници на втора матура по профилиран предмет - изтеглен е вариант 2
Днес също се провеждат и държавните изпити за придобиване на професионална квалификация
НСИ: Средната пенсия надхвърли 560 евро
В сравнение със същия месец на предходната година тя е по-висока с 41,06 евро (7,9%)
Експерт: Заради рекорден спад на дизеловото гориво, не очаквам бензин и газ да поевтинеят
Не виждам да има сигнали, които да покажат, че това ще спре, по-скоро ще продължава едно плавно покачване и следващата седмица”, прогнозира Хаджидимитров