3 Април, 2026

Джамия в Благоевград осъмна със свастики

Джамия в Благоевград осъмна със свастики

Джамия в Благоевград осъмна със свастики и надписи. „Смърт на ДПС" и „Буново няма да забравим". Това е поредното посегателство срещу молитвения дом – преди година бяха счупени прозорци и входната врата.

"Непонятни са подобни действия срещу молитвения дом в Благоевград. Внесохме жалба в полицията и прокуратурата. Дано разкрият виновниците. Ще искаме спешна среща и с кметското ръководство, за да се противопоставим заедно на тази порочна практика", заяви районният мюфтия Айдън Мохамед.

Той е категоричен, че ще бъдат взети мерки за охраната на джамията в областния център. Ще се монтират видеокамери, за да спрат посегателствата срещу сградата. Мюфтията допълни, че ще свика заседание на Районния мюсюлмански съвет, за да дискутират как да спрат поругаването на молитвените домове в Благоевградска област. През юни тази година пък неизвестни побиха двуметров кръст на старата джамия "Караджа паша" в Гоце Делчев, която не е действаща, а е паметник на културата. Тогава Районното мюфтийство в Пиринския край осъди вандалската проява с остра декларация.

Сподели:

Коментари (0)

147 г. от обявяването на София за столица с богата програма от концерти, изложби и ателиета

147 г. от обявяването на София за столица с богата програма от концерти, изложби и ателиета

Програмата е впечатляваща, включва пешеходни турове, вход свободен в СХГ и Регионален исторически музей - София. В парковете ще звучи музика.

Омбудсманът с позиция до КЕВР заради скока в цените за парното

Омбудсманът с позиция до КЕВР заради скока в цените за парното

Подобен ръст на цените на енергоносители е непосилен за хиляди домакинства, които и в момента са под сериозен финансов натиск, каза Велислава Делчева

Министър Христанов стартира инициатива "Великденска кошница" 2026

Министър Христанов стартира инициатива "Великденска кошница" 2026

Целта е да се осигури по-добър достъп на домакинствата до основни хранителни продукти на разумни цени в навечерието на Великденските празници, съобщиха от МЗХ