23 Декември, 2025

Експлоатация на морето: Да бачкаш по 18 часа на ден и да не получиш нито лев

Експлоатация на морето: Да бачкаш по 18 часа на ден и да не получиш нито лев

Да се трудиш по 18 часа на ден повече от месец и да не получиш нито лев. Това е истинска история от Черноморец, за която алармира Цветана Петришка от Панагюрище чрез Нова телевизия.

За да подпомогне семейството си, жената започнала работа в почивна база в Черноморец. Когато събрала смелост да потърси правата и парите си, била заплашена дори с физическа саморазправа. Месечната заплата на Цветелина е трябвало да бъде 500 лева. Трудов договор, обаче не й е бил представен.

Тя била наета като хигиенист. Обещан й бил 4-часов работен ден. Трябвало да почиства бунгалата в почивна база край морския бряг, но после получила и други задачи - почистване на целия комплекс, около басейна, както и работа в кухнята.

Работният ден на Цветана започвал в 06:30 ч. Приключвал в полунощ - едва след стотиците измити чинии. Имала и почивка - по 3 часа през ден. След като 40 дни жената не получила и лев, поискала да си тръгне. Екипът на Нова намери въпросния работодател Ивайло Кикьов. Предложи да му бъде платено, за да бъде сниман. След няколко различни версии се появи и версията за кражба. От Инспекцията по труда се ангажираха с проверка по случая и евентуална санкция в размер до 15 000 лева.

Сподели:

Коментари (0)

Използват незабелязано опасно вещество в заведения по метода "спайкване"

Използват незабелязано опасно вещество в заведения по метода "спайкване"

Препоръката на началника на отдел „Борба с наркотрафика“ в Агенция „Митници“ е да се наблюдават приятелите, да се следи дали някой минаващ покрай масата не минава и капва нещо, да не се оставят напитките без надзор и да се покриват с капачета и салфетки

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

Опасен за здравето въздух в София, общината пуска зелен билет

И тази сутрин София е в жълтия сектор по замърсяване на въздуха, сочи справка на БГНЕС в сайта за качеството на въздуха IQAir

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Празнично настроение и коледен дух съпроводиха традиционния Коледен базар в Тетевен 

Участниците представиха богато разнообразие от ръчно изработени коледни играчки и сувенири, хранителни продукти, дървени и шивашки изделия