11 Юли, 2026

Фермерите плашат с протести пред Земеделското министерство

Фермерите плашат с протести пред Земеделското министерство

Животновъди от цялата страна се събраха спешно на работна среща в Калофер, за да приемат декларация, с която искат да започне незабавно изплащане на всички субсидии за 2016-а по мярка 10 Агроекология и мярка 11 - Биоземеделие. Фермерите се заканиха, че ако исканията им не бъдат удовлетворени, до сряда ще протестират пред Министерството на земеделието и храните. Утре им предстои среща със земеделския министър. Последните субсидии, които са получили животновъдите са за 2015-а. Липсата на средства принудило повечето от тях да теглят кредити, за да могат да осигурят храна за животните си, информира БНТ.

Освен изплащане на субсидиите за 2016-а, фермерите настояват служебният министър на земеделието и храните да отмени заповедта си, според която през кампания 2017-а няма да се приемат заявления по двете мерки. От организацията на Обединените български животновъди посочиха, че не са съгласни с графика, който им е предоставен за изплащане на субсидиите от министерството на земеделието. Животновъдите искат да получат отговор от служебния министър кога и къде са похарчени парите. Утре група животновъди ще се срещне със служебния министър на земеделието и храните. Още преди няколко дни от земеделското министерство заявиха, че няма да има забавяне по директните плащания и те дори ще приключат по-рано през месец май. А специално за 2-те екологични мерки от фонд "Земеделие" се ангажираха, че плащанията за сключилите вече договори производители ще бъдат направени по график между 10 и 20 април.

Сподели:
11 загинаха от изпепеляващ пожар в Испания, сред жертвите може да има британци

11 загинаха от изпепеляващ пожар в Испания, сред жертвите може да има британци

Испанските власти съобщиха, че голяма част от жертвите вероятно са чуждестранни туристи и предупредиха, че броят на загиналите може да нарасне

САЩ и Китай изпитаха ударите на едни от най-тежките пясъчни бури от десетилетия

САЩ и Китай изпитаха ударите на едни от най-тежките пясъчни бури от десетилетия

Основните източници на прах са големите пустини, като Сахара в Африка, Гоби в Азия и Арабската пустиня в Близкия изток. Макар явлението да е естествен процес, все по-голяма роля за него играят лошото управление на водните и земните ресурси, сушата и деградацията на околната среда.

Автомобил се вряза в банков клон в Монтанско, крадците опитаха да отмъкнат банкомата с пенсиите

Автомобил се вряза в банков клон в Монтанско, крадците опитаха да отмъкнат банкомата с пенсиите

Сигналът за престъплението е получен в 04:22 ч. в нощта на 7 юли в районното управление в Лом.

Коментари (0)