18 Март, 2026

Форумци отново на протест в защита на Пирин

Форумци отново на протест в защита на Пирин

Недоволството на организаторите на протеста е към министъра на Околната среда и водите Юлиан Попов, от когото протестиращите настояват да спре промените в Плана за управление на националния парк. Екозащитниците дадоха ултиматум на министъра да спре спорните промени, да санкционира фирмата-концесионер и да уволни заместника си Евдокия Манева. Ако днес недоволните граждани не получат задоволителен отговор на своите искания, тази вечер ще излязат на "Орлов мост".  

В същото време кметът на Банско Георги Икономов обяви, че ще предложи да се проведе местен референдум по въпроса със ски-зона Банско и Добринище. Икономов държи да бъде чут гласът на гражданите на общината и да бъде сложена точка на атаките от страна на "псевдоеколозите", както и на всякакви спекулации по този изключително важен за развитието на региона въпрос.

 

Сподели:

Коментари (0)

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Лидерът на ГЕРБ обмисля нова длъжност за успешните си кметове Димитър Николов и Живко Тодоров

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура