Това сочат резултатите от световното допитване на "Галъп интернешънъл", което по традиция се провежда през последните месеци на всяка година от 1977 насам.
Според изследването дяловете на отговорите, свързани с бедността, икономическите трудности и безработицата у нас, са над средните за света и това е особено отчетливо по отношение на бедността. Данните сочат, че в България най-голямо натрупване на отговори се получава при бедността и разликата между бедни и богати - 23%. Следват икономическите проблеми и безработицата - съответно със 17% и с 15%. Корупцията събира 9%. След нея българите нареждат като проблем в световен мащаб войните и въоръжените конфликти - със 7%, както и престъпността - с 5%.
От друга страна 21% от анкетираните в световен мащаб посочват корупцията като най-голям проблем, пред който е изправен светът днес - това е най-високото натрупване на отговори сред общо 17-те категории проблеми, тествани в изследването.
Най-големите тревоги по региони са корупцията в Азия (26%), Северна и Южна Америка (19%), Близкия Изток и Северна Африка (15%); бедността за респондентите в Западна Европа (24%) и Източна Европа (20%); в Африка посочват най-често икономическите проблеми (21%).
Икономическите трудности заемат второто място с 14%. Бедността (пропастта между бедни и богати) е на трето място - с 12%.
Още от Улицата
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи
До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни
Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература
Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас
Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор
Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.