30 Април, 2026

Гавра! Докато народът реве по улиците, ГЕРБ урежда свои калинки с власт и пари

Гавра! Докато народът  реве по улиците, ГЕРБ урежда свои калинки с власт и пари

Вътрешният министър Цветан Цветанов, ненадейно смени шефовете на ОДП във Видин и Монтана. В Монтана от 21 февруари е назначен Даниел Псалтиров, а от 22 във Видин Цветан Петков.

В министерството на финансите пък Главният секретар на Финансовото министерство – Таня Георгиева, е започнала лов на вещици и уволнява млади и кадърни специалисти. Георгиева се ползваше до сега с протекциите на любовницата на Дянков Ирена Велкова, а първият уволнен е Анатоли Великов – директор ФУС /финанси и управление на собствеността/. 

Министъра на културата Вежди Рашидов също запретна ръкави да уреди другарчетата си. Преди седмица Министерски съвет прехвърли собствеността на НДК от финансовото министерство на културното. До сега Управителният съвет беше от трима души, но новият приципал го е променил на петима  От борда е уволнена Десислава Бинева, а като нови "калинки" скулптурът, който баламосваше българите с нов Лувър, е набутал заместник министъра си Митко Тодоров, говорителката си Радка Петрова, изявена социалистка, която обслужваше 4 години Стефан Данаилов, а после и демократите от ГЕРБ. Другата "калинка" е секретарят на кабинета на Рашидов Стоян Стоянов.

Това разкриха източници на Fakto.bg от НДК, които са възмутени от машинациите на властта. Те предупреждават, че протестиращите на улицата трябва да разберат какви золуми се вършат сега в министерствата и как ГЕРБ уреждат свои "калинки" с апититни постове, власт и пари.

Сподели:

Коментари (0)

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

Шотландец постави нов рекорд за плуване в река Орд, гъмжаща от крокодили

„Казват, че „страхът е широк една миля и дълбок един сантиметър“ – възпрятието за страх е много по-голямо, отколкото реално представлява опасността, сподели Анди Доналдсън. За възможната опасност му напомни 2,5-метров крокодил, чакащ на стартовата рампа.

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Андрей Гюров за „Магазин за хората“: В България сме виждали "фалити по Магнитски..."

Премиерът атакува проекта, ощетил финансово държавата, след оставката на борда, който от своя страна обвини държавата в липса на диалог

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Екшън на пътя: Гонка, спречкване и скъсан пагон при проверка в Ботевград

Шофьорът, който е карал без книжка без книжка и с 1,67 промила, все пак е бил хванат след проявена от нарушителя агресия