27 Май, 2026

Гавра: Пияни войници уринират върху паметника на Евлоги и Христо Георгиеви

Гавра: Пияни войници уринират върху паметника на Евлоги и Христо Георгиеви

Случаят е от преди десетина дни, но едва сега последва официална реакция.

Тримата военнослужещи, които са се облекчавали върху паметника на спомоществователите на Софийския университет, са се подразнили от забележката, която им е била направена от местен млад мъж, и впоследствие са го пребили.

Младежът е приет в болница и е тежко състояние.

Двама от тримата военнослужещи по произход са български турци и са го обиждали на етническа принадлежност.

Във връзка с този инцидент едва днес полк. Борислав Сертов, началник на „Военна полиция” заяви пред агенцията, че разследването на инцидента в Карлово по всяка вероятност ще бъде поверено на "Военна полиция".

"Военна полиция” взе активно участие в разследването на случая, за да установим кои са младежите. Помогнахме на колегите от МВР, установихме, че става въпрос за военнослужещи. По случая беше заведено досъдебно производство в РУ МВР Карлово, и ние помогнахме на колегите”, обясни полк. Сертов.

Пострадалият е бил охранител в близко заведение, направил е забележка на тримата мъже, след което са го пребили. „До вчера не се знаеше, че тримата са военнослужещи, помогнахме на колегите от МВР в издирването на извършителите и се радвам, че работим добре с тях”, каза полк. Сертов.

"Досъдебното производство сега най-вероятно ще бъде поето от нас, тъй като извършителите са от наша компетенция.

Материалите от досъдебното производство вероятно ще бъдат препратени от Районната прокуратура във Военноокръжна прокуратура Пловдив и разследването ще бъде продължено от "Военна полиция”, каза полк. Сертов.

"Деянията на тези военнослужещи може би покриват презумпцията за нанасяне на средна телесна повреда (ако пострадалият е с тежко комоцио и има усложнения) воденето на такова досъдебно производство е задължително. Ще се установява дали деянието на военнослужещите не покрива и други членове от Наказателния кодекс”, каза полк. Борислав Сертов.

Във връзка с инцидента и кметът на Карлово Емил Кабаиванов коментира:

"Това са недопустими действия. Не може да се поругава паметта на двама от най-големите български дарители – видни карловци, които са направили много, за града и за България".

Сподели:
Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Отказът за виза идва на фона на сложен контекст в дипломатическите контакти между САЩ и Русия, които се характеризираха с периоди на предпазливост в ангажираността след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом за втори мандат

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Пътната връзка от Кърджали до Комотини е изключително важна преди всичко за туристите

Коментари (0)