21 Август, 2026

ГДБОП разби нелегална фабрика за цигари край Луковит

ГДБОП разби нелегална фабрика за цигари край Луковит

Акцията е проведена под ръководството на Специализираната прокуратура и в нея са участвали служители на ГДБОП, ОДМВР – Ловеч и Агенция “Митници“. Операцията е проведена на 19 февруари в Луковит. В хода и е неутрализирана нелегална фабрика за производството на тютюнeви изделия. Намерени са около 13 тона тютюн.

В акцията са участвали служители на ГДБОП, ОДМВР – Ловеч и Агенция “Митници“ и е проведена под ръководството на Специализираната прокуратура. Открити са складова база, производствени помещения, кутии с цигари, подготвени за пласиране в търговската мрежа, машини за производство, филтри и други.

Установена е организирана престъпна група, чиито босове са в чужбина. Продукцията била пласирана както за нашия пазар, така и за чужбина. Главният секретар на МВР главен комисар Георги Костов заяви, че бюджетът на страната ни е претърпял минимални щети. Прокуратурата и МВР проявяват нулева толерантност и търпимост към контрабандата във всичките й форми, заяви заместник главният прокурор Борислав Сарафов. Той уточни, че за износа на продукцията са уведомени партньорските служби. По думите му от наличния тютюн в тази база са щели да се произведат цигари за 3 милиона лева, като бюджетът щял да бъде ощетен от акциз на 2,5 милиона лева. При операцията има задържани с полицейска мярка за 24 часа. Работата по образуваното досъдебно производство продължава.

Сподели:
Район „Слатина“ кани на „Пикник в парка“ с лятно кино, мобилна библиотека  и музика

Район „Слатина“ кани на „Пикник в парка“ с лятно кино, мобилна библиотека и музика

Вечерта завършва с „Кино под звездите“ на поляната пред паметника на Георги Аспарухов – Гунди, където ще се излъчи сръбската семейна комедия „Как се научих да летя“

Експериментират създаване на „прохладни коридори“ в София за справяне с горещината

Експериментират създаване на „прохладни коридори“ в София за справяне с горещината

Като доброволци в разходката се включиха ученици от отбора „Зеленоватори“ от няколко столични гимназии, разработили сайт и мобилно приложение, които показват в реално време сенчестите маршрути в столицата

Втора сесия на матурите започва днес - хиляди зрелостници на изпит по БЕЛ

Втора сесия на матурите започва днес - хиляди зрелостници на изпит по БЕЛ

На тези матури се явяват тези, които не са били допуснати на минали сесии, по някаква причина са ги пропуснали или са получили слаба оценка при предишно явяване

Коментари (0)