8 Юни, 2026

Гневни пловдивчани: ЕVN, дим да ви няма!

Гневни пловдивчани: ЕVN, дим да ви няма!

Голям трансперант “Когато държавата е на колене, народът трябва да се изправи” разпънаха  пред централата протестиращите. Хората скандираха: “Мафия!”, “ ЕVN-вън!”, “Дим да ви няма!”, “Национализация!”, “Всеки ден ще е така, до победата!”

Протестът, организиран в социалната мрежа Фейсбук бе изключителен по своята масовост. Той събра над 3000 души. От сградата на компанията, по ул.“Христо Г. Данов“ до Джумая джамия бе пълно с народ. 

“Няма да платим, няма да платим” - скандираха в хор гневните абонати и хвърлиха жълти стотинки пред сградата. С тия пари ще си ходите, провикна се жена, след което клиентите на австрийската компания размаха сметките си и и ги запалиха, пише Марица.

В множеството се виждаха различни плакати: “Енергийна Вампири Не търпим!”, “ЕVъН”, череп и кости с надпис EVN, “AUSTRIA+ KGB = EVN BULGARIA”. Спонтанно хората вземаха мегафона и си изливаха мъката. След което запяха “Боят настана”, последвана от химна на България. 

Днес доказахме, че има гражданско общество. Когато излезем на улицата, само тогава ще има резултат, взе мегафона мъж от първите редици, а след това друг започна да рецитира “Моята молитва” на Христо Ботев. Последваха силни аплодисменти.

 “Стига кражби, стига бандитизъм, корпорации и капитализъм!”, скандираха хората, докато се предвиждаха към сграта на EVN.

Пред централата се роди идея недоволните пловдивчани да се събират всяка вечер от 17 до 20 часа пред ЕVN, докато не им бъдат намалени сметките.

Стотици варненци също излязоха на протест, недоволни от високите сметки за ток, предаде кореспондентът на БГНЕС във Варна.

За кратко време те блокираха кръстовището пред общината в морската столица и запалиха сметките си в знак на протест.

Част от хората легнаха също и на пътя. Протестиращите носеха плакати: "ЧЕЗ, Е.ОН, ЕВН, Ен-Пр грабят от нас", "Енерго про – вън", "Да спрем чуждите монополи", "Спрете геноцида над българите".

Недоволен гражданин носеше снимка с ликовете на редица политици на фона на разрушен град с надпис: "Тези височайши" персони осъществяваха мракобесния план "Ран-ът" срещу България". На снимката са лицата на Андрей Луканов, Желю Желев, Филип Димитров, Иван Костов, Георги Първанов, Симеон Сакскобургготски и Ахмед Доган". 

Сподели:
Борис Бонев: 6 квартала на София да бъдат напълно барикадирани,  МВР да проверява всеки със скъп автомобил

Борис Бонев: 6 квартала на София да бъдат напълно барикадирани, МВР да проверява всеки със скъп автомобил

"Всички тези хора от гонките са известни. Те карат скъпи коли, много често са сътрудници или информатори на полицията, занимават се с престъпления, с наркотици", каза той

Трима души са загиналите при катастрофата на „Челопешко шосе", други трима са с опасност за живота

Трима души са загиналите при катастрофата на „Челопешко шосе", други трима са с опасност за живота

Прокурор Кънев посочи, че в автобуса е имало и малки деца, които се връщат от училище и ако не са били пожарникарите, „днес щяхме да говорим само за жертви".

Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"

Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"

Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове

Коментари (0)