12 Март, 2026

Готвят глоби за фирмите, забавили ремонта на НДК

Готвят глоби за фирмите, забавили ремонта на НДК

Ще има санкции на фирмите, които правят ремонта на градината около Националния дворец на културата (НДК). За това предупреди столичният кмет Йорданка Фандъкова. 

В интервю за БНТ градоначалникът на София обясни, че първоначално ремонтът е трябвало да приключи през октомври, след това срокът е отложен за края на годината. Той очевидно няма да бъде спазен, а за пролетта ще остане обновяването на част от парка около самата сграда на НДК, обясни Фандъкова.

Без да уточни коя от фирмите, които ремонтират, ще бъдат глобени, тя посочи, че причината е забавянето в сроковете на изпълнение.

По повод боядисването на монумента "Къс от Берлинската стена" Фандъкова заяви, че действията на майсторите били самоинициатива.

Слава Богу, има в Музея за история на София реставратори, които ще поправят направеното, добави тя и уточни, че има начини за внимателно почистване, с което да се възстанови автентичния вид на монумента.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ настоява: Свръхпечалбите от скъпите горива да отидат директно при хората

ДБ настоява: Свръхпечалбите от скъпите горива да отидат директно при хората

Трябва да имаме готовност, ако цените на горивата преминат определен праг, за незабавно въвеждане на мерките

WSJ: Разширяващата се война поражда опасения за продължително затваряне на Ормузкия проток

WSJ: Разширяващата се война поражда опасения за продължително затваряне на Ормузкия проток

Надеждите за бързо възстановяване на търговията през пролива намаляват без американския военноморски ескорт, тъй като Иран засилва атаките

Терзиев отговори на Делян Пеевски: Алчна кокошка, просо сънува

Терзиев отговори на Делян Пеевски: Алчна кокошка, просо сънува

Столичният кмет обяви вчера, че се подготвя придобиването на 20 апетитни имота в София, които да станат общинска собственост, с цел изграждане на детски градини и парк