16 Август, 2026

Гръцката полиция издирва двама българи за телефонни измами

Гръцката полиция издирва двама българи за телефонни измами

Пострадалите са възрастни хора в престижен квартал на Солун

Гръцката полиция в Солун издирва двама млади българи за телефонни измами. Пострадалите са възрастни хора в престижен квартал на Солун. Досега са разкрити пет случая на телефонни измами на възрастни хора в квартал „Харилао“ в Солун, съобщава полицията, цитирана от БНР.

Измамата възлиза на 12 600 евро според разследването досега. Приканват се да дадат показания и други евентуални жертви на същата престъпна група. Заподозрените са двама българи на възраст 20 и 24 години. Използваната схема е, че близък роднина е извършил тежка катастрофа и са необходими пари, за да бъде освободен от полицията. Гръцките власти са подали информация за издирваните към всички гранични пунктове, а жертвите са ги разпознали по записи на охранителни камери. Предполага се, че в схемата са участвали и гърци, които също се издирват.
Сподели:
Guardian: Властите в САЩ са внедрявали агенти сред протестиращи

Guardian: Властите в САЩ са внедрявали агенти сред протестиращи

Разследванията на Министерството на вътрешната сигурност са довели до наказателното дело, заведено през юни срещу 15 протестиращи от организацията Direct Action Minnesota. Те са обвинени в участие в „заговор“ срещу засиленото присъствието на имиграционните власти в района.

Социолог: Мирогледът на хората от 60-те и 80-те години е смятан за отживян от младите

Социолог: Мирогледът на хората от 60-те и 80-те години е смятан за отживян от младите

За по-възрастните поколения професионалната лоялност и дългосрочната заетост в една компания често са били важни житейски цели. По-младите служители често дават приоритет на баланса между работа и личен живот.

WSJ: Войната с Иран сега зависи от това кой пръв ще поддаде под икономическия натиск

WSJ: Войната с Иран сега зависи от това кой пръв ще поддаде под икономическия натиск

Тъй като Тръмп разчита повече на блокадата на иранските пристанища от страна на военноморските сили като финансов натиск върху Техеран, иранските лидери се опитват да покажат, че няма да отстъпят и ще държат пролива затворен, надявайки се цените на енергията да принудят САЩ да се отдръпнат, коментираха анализатори

Коментари (0)