Още от сутринта десетки граждани започнаха да протестират пред сградата на Комисията по енергийно и водно регулиране (КЕВР). Те са срещу предложеното увеличение на цената на топлинната енергия, като именно днес Комисията ще заседава и трябва да вземе окончателно решение за поскъпването на парното.
Очаква се вследствие на вече повишената цена на природния газ сега цената на топлинната енергия да скочи от 18 до 37 процента.
Към момента обстановката е спокойна, а полицейското присъствие в района е засилено. Сградата на Комисията е заградена, а достъпът до нея - ограничен.
Протестиращите носят български знамена и плакати, на които пише „ТЕ ПОГРЕБАХА?..НЕ! НЕ! ВИЕ ПОГРЕБВАТЕ БЪЛГАРИЯ", „И...НЯМА ДА ВИ ПРОСТИМ!".
Няколко от членовете на КЕВР бяха посрещнати на влизане в сградата със скандирания „Оставка" и „Душмани". На закрито заседание днес се очаква КЕВР да вземе окончателно решение за изменение на цените на топлинната и електрическа енергия./снимка: Ройтерс/
Няколко от членовете на КЕВР бяха посрещнати на влизане в сградата със скандирания „Оставка" и „Душмани"
Фактор

Коментари (0)