4 Февруари, 2026

Хората в Лесидрен безсилни пред незаконните гонки, полицията нехае

Хората в Лесидрен безсилни пред незаконните гонки, полицията нехае

Вчера, след незаконна гонка в село Лесидрен, бяха убити две 16-годишни деца – Венцислава Цветкова и Марино Цветанов. Жителите на селото са силно възмутени и в шок, но никой от тях не иска да говори публично за това. Това показа репортаж на Нова ТВ.

От него стана ясно, че двамата младежи, участници в незаконното състезание, не са имали предупредителни протоколи. Хората и полицията в Лесидрен познават добре младежите, участници в гонките, които са обичайни за селото, но за тях говорят само вкъщи, в кръчмата, а не и публично и пред институциите, защото се страхуват, че може нещо лошо да последва след това.

На двете момчета трябваше да бъде написан акт от полицаите, но нито един свидетел от Лесидрен не се съгласи да дадат показания и нищо не се случи. Хората тук са възрастни и се страхуват от тези момчета, за които гонките са се превърнали в хоби. Този страх е заради това, че момчетата се чувстват безнаказани, макар че не веднъж съм викал полицаи, когато е имало такива състезания. Затова се обръщам към министър Бъчварова – да бъде променен законът, а именно – че само катаджии могат да санкционират шофьори при такива ситуации. Държавата трябва да се намеси, за да се реши проблема. Тези момчета нямат други провинения, но просто имат младост и самочувствие. Говорил съм с две от тях, предупреждавал съм ги и въпреки обещанията им продължават да правят демонстративни гонки на площада, коментира кмета на Лесидрен.

По думите на жител на селото става въпрос за млади мъже, нагли, арогантни и без всякакви задръжки. Но още по-притеснителен е фактът, че хората знаят кои са те, тук няма полиция, институциите нехаят.

Трагедия в Лесидрен, която отне живота на Марино Цветанов– ученик от 51 СОУ в столицата, стана повод ръководството на школото да подготви петиция, в която настоява за по-тежки санкции за убийците на деца на пътя.

Марино беше едно прекрасно дете, един готов артист. Ние сме възмутени, защото това е хладнокръвно убийство. Затова до края на деня ще разпространим петиция в интернет, в която настояваме такъв тип престъпление към деца да получава наказание като за предумишлено убийство. Защо е неприемливо полицията да се измъква от ситуацията с обяснения, че всичко това се дължи на страха на хората в Лесидрен. Законът трябва да се промени. В това трябва да се състои и съдебна реформа - как да опазим живота на нашите деца, ето какво ние искаме, заяви в телефонно включване директора на 51 СОУ Асен Александров.

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"