Осигурените хранителни продукти са на обща стойност 40 милиона лева, съобщи БНТ. Нуждаещите се, които ще ги получат, са над 308 хиляди.
Първият транш започва днес от Бургас, като ще продължи до 2 октомври. Вторият е от 24 октомври до 23 ноември. В столицата акцията ще се проведе този четвъртък. В цялата страна ще бъдат открити 337 раздавателни пункта на БЧК. За всяка област има предварително изготвен график, по който ще се раздават храните.
Пакетите ще съдържат над 12 кг продукти от първа необходимост - брашно, ориз, спагети, обикновени вафли и бисквити и ще бъдат раздавани срещу подпис и документ за самоличност.
Още от Улицата
Дигитализация на архивите на ДС - фантазира или лъже Иво Христов
Вицепремиерът вече оправи домакинството на Евровизия, няма друга работа и сега се захвана с досиетата на Държавна сигурност и разузнавателните служби на БНА
Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители
"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото
От днес изплащат осъвременените пенсии
За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро