7 Юли, 2026

Хулиганите на пътя ще плащат по-скъпа "Гражданска отговорност"

Хулиганите на пътя ще плащат по-скъпа "Гражданска отговорност"

Заедно с другите превантивни мерки, най-накрая към финал върви и идеята за поощряване на изрядните шофьори. Вече е нает консултант, който да изготви методика да изграждане на системата. Това обясни шефът на КАТ Бойко Рановски пред Би Ти Ви.

"Това един водач колко нарушения прави, участва ли в ПТП и според размера на щетите, ще се изчислява размерът на гражданската, за някои бонус ще има, по-евтина ще им стане, за други нарушители ще се увеличи като размер", коментира Рановски. 

При сключването на полица системата ще черпи данни на шофьора от КАТ и от гаранционния фонд. Така полицата може да струва в пъти по-скъпо за нарушителите.

"Това е много полезно, тъй като ако някой може да се размине от плащане на глоба, ако той обаче участва в ПТП, неговата застраховка значително ще скочи, това цели да намали катастрофите и да озапти пътните хулигани", отбелязва Владимир Тодоров от Асоциацията на пострадалите в катастрофи.
Сподели:
 Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

Срещу закриването на Комисията по досиетата - общественици с Отворено писмо до народните представители

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

От днес  изплащат осъвременените пенсии

От днес изплащат осъвременените пенсии

За трудов стаж минималната пенсия вече е 347,51 евро

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Екатерина Дафовска оцеля по чудо на автомагистрала "Тракия"

Олимпийската ни шампионка от Нагано 1998 г. е пътувала от Бургас към столицата, когато колата ѝ е излязла от контрол, завъртяла се е и се е обърнала на пътното платно

Коментари (0)