5 Февруари, 2026

И внучката на вицето сред натровените деца в Банско

И внучката на вицето сред натровените деца в Банско

Пострадалите ученици и учителки от столичното 125-о СОУ вчера следобед бяха изписани от разложката болница. Те получиха хранително отравяне по време на престоя си в хотел "Бъндерица" в Банско и влязоха в болница с повръщане, болки в корема и разстройство, пише 24 часа . 

Всички вече са в добро състояние, нямат болки, преодоляно е обезводняването им", каза директорът на здравното заведение д-р Божидар Велев. Повечето родители, които веднага пристигнаха в болницата, също са настояли да си приберат децата у дома. 

Експерти на РЗИ и областната агенция по безопасност на храните взеха проби, за да установят причинителя на натравянето. Резултатите се очакват днес следобед. Предполага се, че става дума за стафилококова инфекция. Лекарите изключват салмонелоза.

До второ нареждане е затворена кухнята на хотела. По думите на управителката Ирена Атанасова всичките им документи са изрядни, а храната е била заредена ден по-рано. Тя имала съмнения, че може проблемът да е в питейната вода. Инспекторите ще анализират и проби от нея.

Родителите на болните деца са категорични, че ще си търсят правата, след като стане ясна причината.

 

Сподели:

Коментари (0)

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Иран играе твърда игра със САЩ, за да извади противника от равновесие

Дипломатическите и военни провокации, демонстрирани тази седмица, предвещават предстоящи напрегнати преговори - Техеран е решен да обърне нещата и да окаже натиск върху САЩ, докато Тръмп трупа сили в региона в опит да накара Иран да преговаря по неговите условия, пише Wall Street Journal

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Психиатър: Социалните мрежи вкарват младите хора в "капан за съвършенство" - това е инструмент за масова манипулация

Те се подлагат на чудовищна трансформация, за да отговорят на натиска, създаден с цел печалби

СО реши: Край на злоупотребите  в два ключови за София буферни паркинга

СО реши: Край на злоупотребите в два ключови за София буферни паркинга

Решението е на зам.-кмета по транспорт Виктор Чаушев, което реално слага точка със злоупотребите на функцията "паркирай и пътувай" в паркинга на "Джеймс Баучер" и "Стадион Васил Левски"