24 Февруари, 2026

Интеграцията на ромите - напълно провалена и фалшива

Интеграцията на ромите - напълно провалена и фалшива

Така наречената "циганска интеграция" е напълно провалена и напълно фалшива. Това стана ясно от коментара на евродепутата Ангел Джамбазки. 

В интервю за България Он Еър той подчерта, че нищо не се е случило за тези ромски декади и други подобни, в които бяха откраднати една торба български и европейски пари, визирайки Национален план за действие по инициативата "Десетилетие на ромското включване 2005-2015 г.", както и дълбоките проблеми в ромското общество и хората, които се възползват от тях.

"Никой не може да каже точно колко пари са откраднати (от проекта за интеграцията, бел.ред), никой не знае. Питал съм българската прокуратура, питал съм министър-председателя. Но ефектът е видим", каза Джамбазки.

По думите му една част от българското общество не е вписана и системно не се вписва.

"За тези хора образованието не е ценност, за тях дете да направи дете на друго дете - не е проблем. За мен е проблем", категоричен е той.

Джамбазки коментира, че най-младата баба в България не е от корейски произход, а от цигански. "Тя е на 25 години, а нейната дъщеря е родила на 12", посочи той.

Той смята, че има група от хора, които "си играят с тази тема". Според Джамбазки това са няколко неправителствени организации и всеки човек, който определя себе си като "правозащитник", и в същото време се "мотае по циганските махали".

"Има една шепа противоконституционни етнически партии - те също противоречат на законодателството и българската конституция", поясни Джамбазки. "За мен по-големият проблем е, че тези хора са част от Движението за права и свободи (ДПС). А ДПС е част от турската пропаганда в България. Тези хора разделят обществото", заключи той пред Bulgaria ON AIR.

Сподели:

Коментари (0)

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Операция „Нищожен 2“: Нови протести в София искат оставката на и.ф. Сарафов

Гражданската инициатива „Правосъдие за всеки“ организира демонстрации пред Съдебната палата и ВСС, настоявайки, че Сарафов вече не е легитимен изпълняващ функциите главен прокурор след промените в Закона за съдебната власт

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Радев използва „Берлинер Правда“ – пропагандист на неофашистката АфД, за да поиска „да говорим с Русия“

Изданието е собственост на техномилионер, бивш доносник на ЩАЗИ, насаждащо носталгия по реалностите на ГДР и "антизападна германска" пропаганда