27 Май, 2026

Изчезналият Тодор ще трябва да заплати цялата акция по издирването му

Изчезналият Тодор ще трябва да заплати цялата акция по издирването му

Тодор Владимиров ще плати на планинска спасителна служба заради това, че в продължение на четири дни вдигна спасителите от Карлово на крак. Когато има поръчана акция, тя винаги се плаща, коментираха от Планинска спасителна служба - София.

Поръчката за акцията струва 90 лева, първите 24 часа се плаща 724 лева, а за всеки час след това - по още 40. Приятел на Владимиров се обадил на спасителите и помолил за помощ. Тогава му казали, че това се заплаща. След като чул какво ще му струва акцията, той казал - да се действа, няма проблем.

Драгошинов определи като "безотговорна" постъпката на изчезналия турист и каза, че планинарската практика изисква, когато се отива в планината близките да бъдат уведомени къде точно се отива, колко време няма да го има и на какъв маршрут ще мине. Уведомяваме с писмо длъжника, но ако той реши да не плаща, ние не можем да го принудим, каза Драгошинов. 40-годишният Тодор Владимиров изчезна на 12 декември и оттогава нямаше връзка с телефона му. Когато всички започнаха да си мислят, че го е сполетяла "бялата смърт", той се появи в хижа Левски над Карлово и втрещи всички с обяснението, че не е знаел, че го търсят.

Сподели:
Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Разрасна се скандалът с отказа на САЩ за виза за руския зам.-министър на МНвР преди заседанието на ООН

Отказът за виза идва на фона на сложен контекст в дипломатическите контакти между САЩ и Русия, които се характеризираха с периоди на предпазливост в ангажираността след завръщането на Доналд Тръмп в Белия дом за втори мандат

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

„Сила, скорост, смях“: Много спорт и игри в София на 1 юни

Събитията се провеждат на 31 май 2026 г. (неделя) от 10:00 ч. до 14:00 ч. на две ключови места в столицата в ж.к. „Люлин“ (парковото пространство срещу Кооперативния пазар) и в Княжеската градина

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Отварят до дни друг път от Комотини до ГКПП "Маказа"

Пътната връзка от Кърджали до Комотини е изключително важна преди всичко за туристите

Коментари (0)