Спасителни екипи от отряда в Горна Ояховица, пожарникари и полицаи издирват две момчета, изчезнали в мътните води на река Янтра в Търново. Сигналът за потъналите деца е подаден около 14 ч. днес на тел.112. По-рано три 15-годишни момчета от Дома за деца "Пеньо и Мария Велкови" в старопрестолния град решили да се спасят от жегите, като се изкъпят в реката в района под Старата поща. Едното от тях видяло как приятелите му се гмуркат в дълбок вир и после не изплували на повърхността. Изплашеният тийнейджър нямал телефон, започнал да се изкачва по стръмния бряг, срещнал случаен минувач и от неговия телефон подали сигнал на спешния тел.112.
Незабавно на мястото пристигнали екипи от спасители и полицаи. "Водолази с лодка се гмуркат и обследват дъното със специална техника, защото бързеите са големи, а дълбочината на места е от 2 до 4 метра", обясни за "24 часа" Станко Лазов, началник сектор "Пожарогасителна и спасителна дейност". Пожарникари и полицаи обхождат брега от Интерхотела до Асеновата махала, но засега момчетата не са открити.
Още от Улицата
Севернокорейски войник извърши крайно рисково бягство, като се отскубна през границата
Войникът избяга през строго охраняваната Корейска демилитаризирана зона, едно от най-укрепените места в света, демонстрирайки, че дори засиленото наблюдение на Ким Чен Ун не може напълно да спре народа му да бяга от режима, коментира The Wall Street Journal
Германия готви нова пенсионна реформа, плавно вдига възрастта
Канцлерът Мерц уверява гражданите да не се тревожат, защото мерките ще предотвратят колапса на пенсионната система и ще укрепят социалния договор между поколенията
Кошмар в Угърчин: Отриха мъртви трима души, подозират жестоко убийство
Кървавата драма се е разиграла в общежитие за хора, които се намират в затруднение, не се знае засега какви са били отношенията на жертвите