13 Май, 2026

Изгоря дърводелски цех на съпругата на велинградския кмет

Изгоря дърводелски цех на съпругата на велинградския кмет

Огромен пожар е унищожил дърводелски цех във Велинград, чийто съсобственик е Веселина Коева, съпруга на кмета на общината Костадин Коев, съобщиха от полицията.

Огънят е пламнал около 2 ч. след полунощ в събота и бързо се е разпространил от намиращите се в помещенията лесно запалими предмети и суровини. Три противопожарни автомобила са били изпратени на местопроизшествието, но въпреки бързата им намеса са нанесени големи материални щети.

Изгорели са готова продукция - мебели и палети, дърводелски машини, мотокар и камион, както и голяма част от сградата. Говорителят на полицията Мирослав Стоянов, цитиран от "24 часа", заяви, че по случая е започнало разследване, но към момента няма данни за умишлен палеж, а по-скоро ставало дума за пожар вследствие на техническа неизправност. Въпреки това се проверяват всички версии.

Пред разследващите кметът на Велинград Костадин Коев е заявил, че не е получавал заплахи. Община Велинград е затънала в дългове, в размер на около 20 милиона лева. Наскоро кметът Коев оповести, че ще прекрати и ревизира всички неизгодни договори, чрез които се източва общинската хазна на курортния център.

Сподели:

Коментари (0)

Среща-разговор с проф. д-р Пламен Митев за Априлското въстание се състоя в Тетевен

Среща-разговор с проф. д-р Пламен Митев за Априлското въстание се състоя в Тетевен

Поводът е 150 години на едно от емблематичните събития във възрожденската ни история

Ивайло Кукурин: „Младост“ ще бъде най-желаният район в София

Ивайло Кукурин: „Младост“ ще бъде най-желаният район в София

Той смята, че атаките срещу него целят да спрат развитието на „Младост“ и да отклонят вниманието от проблемите в ПП и "Спаси София", които упражняват натиск върху него

Жители на Лом осъдиха кмета си: Излизаме с чинии и вилици, и празни тенджери

Жители на Лом осъдиха кмета си: Излизаме с чинии и вилици, и празни тенджери

Досъдебното производство беше образувано след репортажи и запис с неговия глас, публикуван в социална мрежа, в който той призовава работници на общинското предприятие „Чистота“ да гласуват за определена партия