27 Декември, 2025

Изкупуват залежалия тютюн до дни

Изкупуват залежалия тютюн до дни

Председателят на Националната асоциация на тютюнопроизводителите в Северна България Цветан Филев обяви, че до два дни "Булгартабак Холдинг" ще изкупи залежалия тютюн в Южна България.

Той обясни, че за разлика от Южна България, в Североизточна няма неизкупен тютюн."От вчерашния протест в община Свиленград успехът ни е, че се намеси "Булгартабак холдинг" и пое ангажимент да изкупи около 150 тона тютюн, който беше залежал по складовете и по навесите на нашите тютюнопроизводители и то, забележете, без да има договори и да има ангажимент към този тютюн и вече експертни комисии обикалят регионите в южна България в четири области - в Хасково, Пазарджик, Пловдив и Стара Загора, да огледат да се ориентират какви количества с какво качество тютюни са останали неизкупени", каза Филев.

"Крайната цел е утре и вдругиден с експертни комисии, 7 на брой, да изкупят тези количества и да отпушат напрежението в южна България, защото имаше заплаха за тези тютюнопроизводители с нереализирани количества тютюн първо да фалират, второ да не могат да заложат следващата реколта 2014 година", допълни той.

Цветан Филев уточни, че произведеният миналата година тютюн е около 30 хиляди тона.

Сподели:

Коментари (0)

„ДПС – Ново начало“ почете  41 години от кървавите събития в Могиляне

„ДПС – Ново начало“ почете 41 години от кървавите събития в Могиляне

От трибуната участниците в поклонението призоваха за толерантност и единство на различните общности, и призиви политическите сили да не се намесват в работата на ДПС-Ново Начало

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

АПИ призовава шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Българският патриарх и и водената от него делегация пристигна на летище „Ататюрк“