14 Юли, 2026

Изтича срокът за събарянето на незаконните коптори в Гърмен

Изтича срокът за събарянето на незаконните коптори в Гърмен

Днес изтича срокът на последното отлагане на събарянето на незаконните къщи в гърменския ромски квартал Кремиковци. Според графика предстои да бъдат съборени още 22 незаконни постройки. А на обитателите на незаконни къщи трябва бъде предложено настаняване на друго място. 

Адвокатът на ромите Даниела Михайлова отново обжалва пред българския и Европейския съд за правата на човека поредната заповед на Районната дирекция за строителен контрол от юли. В същото време протестите срещу незаконното строителство в Кремиковци продължават вече трети месец. 

От своя страна местната управа се опитва да осигури подслон за хората, които ще останат без покрив над главите си. До днес трябваше да се изработи и устройствен план на района, за да могат жителите на Кремиковци да си закупят по законов път парцели и да си построят законни жилища.

Сподели:
Доклад на ЕК: Населението в България трайно се топи и застарява

Доклад на ЕК: Населението в България трайно се топи и застарява

Според доклада може да се очаква, че към 2100 г. в България продължителността на живота ще достигне 90 години

На вниманието  на шофьорите: Реорганизират движението по АМ "Хемус"

На вниманието на шофьорите: Реорганизират движението по АМ "Хемус"

Ограничения ще има всеки ден от 8:00 до 17:00 часа в платното в посока София, от 14 до 17 юли включително, предупреждават от АПИ

Фискалният съвет на България постави въпрос, с който взриви МВР

Фискалният съвет на България постави въпрос, с който взриви МВР

Той се отнася до ранната възраст на пенсиониране на служителите в сектор "Сигурност", който предизвика вълна от негативни реакции

Коментари (0)