Преди години те приеха част от боклука на София, като срещу това им бяха обещани финансови компенсации за подобрение живота в селото, както и за съхраняването на депонираната смет. Сега обаче хората са настръхнали, защото нищо от обещанията на тогавашния кмет и сегашен премиер не е изпълнено, а на всичкото отгоре са принудени да живеят сред миризми, дим от горящ боклук и опасности от зарази и болести.
Цяло лято не можем да си отворим прозорците. Предпочитаме да се херметизираме в къщите си, само и само да се спасим от натрапчивата воня, която се носи в селото, оплакват се жителите на Кадиево.
Кметът на селото също твърди, че са излъгани, а хората там иронично предлагат проблемът да се разреши с футболен двубой между Бистришките тигри, в който рито премиерът Борисов и вълците на Кадиево. Те смятат, че колкото и да е абсурдно, чрез футболните мераци на премиера могат да постигнат някакво решение на проблемите си. В противен случай твърдо са решени на гражданско неподчинение.
Още от Улицата
Вучич се закани за уволнения, за да се бори с протестите, които нарече "цветна революция"
„Онези полицаи, които не искат да защитят реда и закона, ще бъдат заменени, прокурорите, които не искат да го защитят, ще бъдат сменени“, ядоса се сръбският президент
Нов протест в Кочани: Той е в защита на задържаните охранители, спасили десетки от горящата сграда
13 от ранените при пожара в Кочаниса са вече в вкъщи, сериозно, но стабилно е състоянието на останалите 162-ма пострадали, приети в различни болници из страната и Европа
Протест срещу замърсен въздух: Блокират пътя Димитровград - Стара Загора за 2 часа
Хората настояват периодичното замърсяване със серен диоксид и прах да спре. Според тях, има сериозно запрашаване на въздуха и с метални частици.